Home | Biografie | Vaše obrazy | Produkty | Fotocentrum Šaľa - AKCIA | Ako nakúpiť | Odkazy | Kontakt

košík: 0,00 € (0,00 Sk) - položiek: 0

Biografie autorov

 

 

 

Igor Boháč

 

 

Dátum a miesto narodenia: 14. apríl 1965, Šaľa. Prvý kontakt s fotoaparátom v roku 1977, nasledujúce študentské roky prvé výstavy. V rokoch 1984 - 1986 pôsobenie v Prahe, vznik fotoobrazov zo zátiší malebného mesta. Od roku 1989 člen Zväzu slovenských fotografov. Vlastný ateliér, špecializácia na čiernobielu veľkoformátovú fotografiu (Hra so svetlom, Akt). Fotografia reportážna, ateliérová, cestovateľská. Blízka spolupráca s cestovnou kanceláriou Aeolus. Vytvorenie vlastného grafického štúdia, vydavateľská činnosť. Spolupráca s domácimi a zahraničnými reklamnými a publicistickými agentúrami, prestížnymi časopismi. Voľná tvorba - fotoobrazy - umiestnené v budovách inštitúcií a v súkromných zbierkach. Tvorba prezentovaná v obrazových kalendároch (Slovenská dedina - čiernobiela, Ostrov Santorini, Žena a akt, Slovenská dedina vo farbe, Impresie, Reminiscencie, Pivnica vinica, Poklady pivníc, Čriepky slovenského ľudového folklóru,atď.) Výstavy na Slovensku a v zahraničí. Ucelené profesionálne celky Slovenskej dediny, Pivnica a vinica, Ateliér akt, Gréckych ostrovov, Thajska, Afrika a veľa iných. Archív fotografií domácich a zahraničných osobností z oblasti kultúry, športu, modelingu a reklamy, firemný management. Fotografická práca s fotoaparátmi Nikon D3,Nikon D2x, Nikon 5, Mamiya 645 TL.

 

 

 

Autorove obrazy nájdete tu >>>

 

 

 

 

 

Martin Nikodým

 

 

Narodený 9.3.1971.

 

Štúdium: DAMU Praha 1989-1990, VŠMU Bratislava 2001 - 2004

Divadlo:
ŠTÁTNE BÁBKOVÉ DIVADLO Bratislava - elév - 1988/1989
DIVADLO NA RÁZCESTÍ Banská Bystrica 1993 - Georg Buchner - Leonce a Lena (Leonce)
ŠBD Bratislava 1994 Gaetano Donizetti - Nápoj lásky (Nemoríno)
DIVADLO WEST 2000 - Copy-To - Pozvánka do BSE
TEATRO GEDUR 2003 - Neil Simon - Každý má svojho leona (Leon)
NOVÁ SCÉNA Bratislava 2006 - Michael Stewart/Jerry Herman - Hello Dolly (Cornelius Huckle)

Rozhlas: 1990-1998 FUN rádio

Televízia:
SLOVENSKÁ TELEVÍZIA 1991 - 1998, (Crn Crn, Manželská ruleta, Správny kľúč, Finále Miss 2003)
TV MARKÍZA 1998 - 2006, (Milionár, Skrytá kamera, Zverokruh, Vitajte, Vitajte doma!, Dobývanie pevností)
STV od 2006, (Milionár, Čierna, alebo Biela)

Fotografia:
2004 "5 krokov domov." Prvá verejná výstava v priestoroch SR. Kurátor, Marián Pauer.
2004 "Trend v Holliday Inn Bratislava." fragment výstavy 5 krokov domov.
2005 Camera Slovakia, výstavisko Incheba "fragment výstavy 5 krokov domov."
2005"Brazílske variácie." Zichyho palác. kurátor Marián Pauer
2005 Národné Múzeum. Súčasť výstavy "Tajomná Indonézia a National Geografic, najväčšie výpravy 20.storočia."
2006 Camera Slovakia, výstavisko Incheba "Brazílske variácie."
2007 Camera Slovakia, výstavisko Incheba "Fotografie, ktoré vznikli z blata Siberutu."
2007 "Stretnutie po rokoch." Igor Boháč a Miro Regitko. hosť výstavy India/Nepal
2007 "Všade dobre." Apollo bussines center
2008 Camera Slovakia "Tváre a farby Varanásí."
2009 Med-Art Nitra Tóthová-Regitko-Nikodým-Boháč
2009 Camera Slovakia - Incheba "Afrika 2008"
2009 Apollo business center "Afrika 2008"

 

 

 

Autorove obrazy nájdete tu >>>

 

 

 

 

 

Lubo Špirko

 

Lubo Špirko,1965, vyštudoval jadrové inžinierstvo . Pracoval v ekonomickej a IT oblasti. Svoj život však vedel ovplyvniť a rozhodnúť sa v pravom čase pre dobré zmeny, aby mohol robiť v živote to, čo ho baví. Od roku 2000 pracuje na voľnej nohe ako fotograf. Fotografuje hlavne ľudí , v posledných troch rokoch ako voľnú tvorbu hlavne umelcov , športovcov a tanečníkov. Vedie workshopy v Bratislave, Vydal knihy Body Look, Dont cover your eyes, Flowers, Body portfolio. Vystavoval v Prahe, Bratislave, Moskve, New Yorku , Washingtone. V Bratislave fotografuje komerčne vo svojom študiu, pracuje aj ako marketingový konzultant.

 

 

Autorove obrazy nájdete tu >>>

 

 

 

 

Rasťo Čambál

 

„rozhodol som sa, že už nechcem robiť pekné fotografie... chcem robiť už iba dobré fotografie... neviem dokedy mi to vydrží... a či sa mi to niekedy podarí... snažiť sa ale budem... stojí to za to“
rC (2005) 

2008
"prvý rok hľadania a učenia, návrat k remeslu... aj tak sa dá výstižne charakterizovať môj rok 2008... nepredpokladal som že toho bude tak veľa... a to som ešte nedošiel ani veľmi ďaleko... ale neľutujem... práve naopak... som s mojim rozhodnutím venovať sa veľkému formátu spokojný... začal som s formátom 9x12cm, pokračoval s 13x18cm a skončil som pri 18x24cm... je to už celkom slušne veľký negatív... vzhľadom k môjmu ďalšiemu rozhodnutiu, vynechať v procese finalizovania fotografie počítač, venoval som veľa úsília alternatívnym pozitívnym kontaktným procesom... zatiaľ som zvládol tri - argentotypiu (VanDyke), kyanotypiu a slaný proces... samozrejme že táto moja činnosť mala za následok výpadok v tvorbe... nenanfotografoval som skoro nič, okrem skúšobných záberov z dôvodu oboznamovania sa s materiálom... verím že nasledujúci rok bude už v tomto smere omnoho lepší..."

2007
"tento rok považujem za veľmi dobrý... podarilo sa mi vydať knižku IDENTITY... to hovorí asi za všetko... je to moja prvá samostatná publikácia, ktorej sa veľmi teším... podarilo sa mi skompletovať sériu KRAJINA'07... moje portfólio bolo publikované v českom fotografickom časopise FotoArt... čo viac si priať... začal som sa zaujímať o veľký formát... zasvätení vedia o čo ide... začal som s najmenším veľkým formátom 9x12... je to iný spôsob fotografovania... je to iný 'svet'... ale veľmi zaujímavý... teším sa na nasledujúci rok..."

2006
"rok 2006 bol pre mňa prelomový... rozhodol som sa totiž, že začnem fotografovať opäť na film... čo znamenalo, že som si musel zadovážiť filmové fotoaparáty... rozhodol som sa pre stredný formát... ale to nestačilo... bolo treba zaloviť v pamäti mojej a mojich kamarátov a v starých knihách po zabudnutých znalostiach... bolo treba vybrať si materiály, ktoré mali vyhovovať mojim zámerom... všetko to chvíľu trvalo a rok ubehol ani som sa nenazdal... "

2005
„myslím si, že písať o sebe je to najťažšie, čo od nás môžu žiadať iní. nehovoriac o tom, že mňa o to nežiadal nik, dal som sa na to dobrovoľne... šialenstvo. pôvodne som nechcel začať obligátnym... že som ako mladý chlapec kedysi dávno fotil na flexaretku a máčal ruky vo vývojke a ustaľovači... ale nedá sa to obísť, patrí to ku mne, je to časť môjho života. k opätovnému aktívnemu fotografovaniu som sa dostal niekedy v roku 2003, keď som sa rozhodol pre kúpu môjho prvého digtálneho fotoaparátu. myslím si a cítim, že to bolo dobré rozhodnutie... aspoň pre mňa. či je to naozaj pravda, posúďte sami.
v súčasnosti sa v prevažnej miere venujem fotografovaniu figurálnych scén, ktorými vyjadrujem svoje pocity, názory, skúsenosti... sú to pre mňa hlavne odpovede na nevyslovené otázky a potreba komunikácie so svojim nájomníkom...“ 

 

Autorove obrazy nájdete tu >>>

 

 

 

 

Milan Marônek

 

Milan Marônek (1961) patrí v súčasnosti medzi aktívnych a úspešných fotografov trnavského fotoklubu Iris.
Jeho viaceré fotografie dosahujú nielen vysokú technickú, ale i výtvarnú a estetickú úroveň a na výstavách, či už klubových, krajských i celoslovenských získali popredné ocenenia a uznania.Fotografovať začal v r. 1975, vážnejšie sa však začal fotografii venovať od r. 1989, kedy získal ocenenie na súťaži JAMFO.
V prácach autora žánrovo prevažuje výtvarné stvárnenie krajiny a zátišia, v ostatných rokoch sa venuje aj makrofotografii.
Tonalitou svetla, hrou farieb, rozmanitosťou štruktúr a zmyslom pre detail sa snaží upútať vnímavé oko diváka a zaujať ho iným, netradičným pohľadom na veci na prvý pohľad obyčajné a všedné.
Svoje práce doteraz prezentoval na dvoch autorských výstavách, pravidelne vystavuje v rámci fotosúťaží Trnavský objektív a AMFO.
Fotografoval vo viacerých krajinách Európy, na Kube a v Japonsku.
Svoje teoretické vedomosti a praktické skúsenosti z oblasti fotografie zúročil pri práci v redakcii časopisu Watt Foto-Video, v súčasnosti spolupracuje s odborným periodikom Digirevue.
Autor žije a tvorí v Trnave, kde pôsobí na MTF STU ako vysokoškolský pedagóg.

 

 

Autorove obrazy nájdete tu >>>

 

 

 

 

Peter Lukačovič

 

Dátum narodenia: 15.3.1978 
Prvý kontakt s fotoaparátom a fotografiou mal v roku 2005, kedy ho najviac učarila makrofotografia, ktorú časom vymenil za fotenie krajiny a krásnych žien. Jeho najväčšou vášňou je fotenie prírody v netypických podmienkach ako sú hmly a námrazy. Obľubuje jednoduché kompozície zo štipkou nereálnosti. V poslednom čase sa orientuje aj na svadobnú fotografiu. Experimentuje aj s klasickým filmom ale celá jeho súčasna tvorba je zatial digitálna.


 

 

 

Autorove obrazy nájdete tu >>>

 

 

  

 

 

Marek Horváth

 

Dátum a miesto narodenia: 3. Január 1982, Trnava.

Prvé zoznámenie s fotoaparátom som mal v roku 2003 bol to klasický kompakt. S kompaktom som laboroval až do roku 2006 kedy som si skúsil zrkadlovku a s ňou už sa dalo lepšie špekulovať. Prevažne fotím makro prípadne zvieratá. Moje fotky som po prvý krát zverejnil na Fotoparku v Piešťanoch. Tu som bol oslovený trnavským fotoklubom Iris, ktorého som od roku 2007 členom.

 

 

Autorove obrazy nájdete tu >>>

 

  

 

 

Dušan DuPe Pethö

 


Narodený 15.8.1962 v Kremnici... Momentálne žijem a pracujem v meste Žiar nad Hronom.

Fotografii sa venujem od roku 2004... V roku 2007 sa mi fotografia stala životným štýlom... Čo fotím? Svet okolo nás… Vie byť krásny... farebný... smutný... veselý ale aj čiernobiely. Niekde som čítal, že bez svetla by nebola fotografia. Chcem Vám ponúknuť náhľad do môjho videnia sveta. Nie reálneho, ale môjho. Sveta plného svetla a farieb. Plného nepovšimnutých detailov... jemných línií a drsných kontrastov…

 

Fotodokumentovanie mesta Žiar nad Hronom. Fotografovanie športu a kultúry v meste… publikovanie fotografií v knihe o meste.

Od roku 2008 ateliérová tvorba s Ivanom Pepichom-fotografom… Netradičná svadobná fotografia… fotograf na Miss Stredných škôl Slovenskej republiky 2008... Miss Turca 2009...

 

 

 

Autorove obrazy nájdete tu >>>

 

 

 

 

Martina Danková (Tia Danko)

 


Martina Danková (1976), ktorá fotí a prezentuje svoju tvorbu pod pseudonymom Tia Danko, patrí medzi fanúšikov čiernobielej fotografie, čo dokazuje i jej kontrastná portrétová tvorba.

 
O svojej tvorbe povedala:

Fascinuje ma umenie vo všetkých svojich podobách. Ktosi raz povedal: „Nepotrebujem vašu realitu, mám svoju vlastnú.“ Fandím každému, kto si akoukoľvek formou kreativity dodáva svojej realite vyšší rozmer, či už maľuje, píše, robí sochy, čokoľvek. Môj úlet si to namieril do fotografie, fotením zobrazujem svoje videnie šiesty rok, i keď s portrétmi som začala už v detstve...vo svojej hlave, v predstavách, „čítaním“ obrazov známych či neznámych autorov, kresieb ľudí, ktoré mi prešli rukami. Som skôr introvertka, veľa času stratím vnímaním sveta okolo seba bez slov, skôr zmyslami, vizuálne, no nie povrchovo vizuálne, skôr empaticky a tak je to aj s ľuďmi v mojom živote a  spôsobom, akým ich zobrazujem. Ľudí, ktorí sa v mojich fotografiách vyskytujú, si  väčšinou nevyberám. Oni sa v mojom živote proste ocitnú. Vizuálne sa prikláňam k výtvarne stvárnenému obsahu s prvkami inscenovanej fotografie.

 

 

Autorove obrazy nájdete tu >>>